Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.

Novinky

14. 1. 2019

PTC je hrdým partnerem společenského večera Sebevědomí pro každý den

PTC je hrdým partnerem společenského večera Sebevědomí pro každý den

Letos již popětadvacáté pořádá nadační fond Onkologie pro 21. století benefiční společenský večer Sebevědomí pro každý den. V úterý 15. Ledna 2019 v 19:00 se v Českém muzeu hudby v Karmelitské ulici v Praze setkají přední odborníci, lékaři – onkologové se svými pacientkami a jejich blízkými, a také donátoři, kteří Nadační fond podporují. Smyslem společenského večera je připomenout závažnost tohoto onemocnění. Součástí je unikátní módní přehlídka, na níž se jako modelky představí ženy nejrůznějšího věku, profesí i sociálního postavení, jež spojuje jediné – diagnóza rakoviny prsu. 

Karcinom prsu je stále nejčastějším zhoubným nádorem žen u nás. Co do četnosti tohoto onemocnění jsme osmnáctí v Evropě. Čísla jsou alarmující. „Počet onemocnění v minulých dvou desetiletích neustále stoupal, až v posledních dvou třech letech se zdá, že se situace stabilizuje – respektive vidíme náznaky tohoto trendu,“ upřesňuje prof. MUDr. Jitka Abrahámová, DrSc., emeritní primářka a emeritní přednostka Onkologické kliniky 1. LF UK a TN, vedoucí Komplexního onkologického centra, která v současné době působí jako hlavní klinický onkolog v Protonovém centru v Praze a je předsedkyní Správní rady nadačního fondu Onkologie pro 21. století.

„Letos poprvé vystoupí v roli modelů i několik mužů léčených pro karcinom prostaty a karcinom jiných lokalizací. Rakovina totiž nezasahuje jen ženy, ale zásadně mění život celých rodin, projevuje se ve fungování pracovních či dalších sociálních komunit a tedy je záležitostí celé společnosti.

Více se můžete dočíst v článku, který vyšel v Pražském deníku ZDE.

Reportáž z večera, kterou zpracoval server Novinky.cz pak najdete ZDE.

14. 1. 2019 | PTC Zpět
Více informací o o souborech cookies naleznete zde