Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.

Kroky k uzdravení Učiňte první krok dnes

Ochotně vám pomůžeme

Naším cílem je, abychom našim pacientům poskytovali kvalitní péči a perfektní servis. Můžete se na nás kdykoliv obrátit, rádi vám vysvětlíme, jak protonová léčba funguje, zda je vaše diagnóza vhodná pro tuto metodu, co budete potřebovat před zahájením léčby, nebo kde naše centrum naleznete. Vždy na vás budeme mít dostatek času a ochotně vám pomůžeme jak v záležitostech, které se týkají léčby, tak i s administrativou a dalšími nutnými formalitami. Na této stránce naleznete několik jednoduchých rad do začátku.

Co je vstupní vyšetření a proč je důležité?

Vstupní vyšetření je zcela zdarma. Jedná se o formu konzultace, rozhovor s lékařem, v průběhu kterého lékař pečlivě prostuduje veškerou vaši zdravotnickou dokumentaci, zhodnotí váš aktuální zdravotní stav a posoudí, zda je protonová léčba vhodná pro vaši diagnózu. Na závěr vám doporučí nejvhodnější postup při léčbě rakoviny.

Jak se na vstupní vyšetření připravit?

Na vstupní konzultační vyšetření není potřeba žádná příprava. Připravte si pouze dotazy, na které byste chtěli znát odpověď. S vašimi dotazy ovšem nemusíte čekat až na vstupní vyšetření, obrátit se můžete na naše koordinátorky léčby, které vám kdykoliv ochotně odpoví.

Jak dlouho vstupní vyšetření trvá?

Délka samotné konzultace je přibližně 20 minut. V průběhu této doby vám lékař vysvětlí základní fakta a podrobnosti o protonové léčbě. V případě, že budete mít po vstupní konzultaci ještě další otázky, můžete se obrátit na svoji koordinátorku léčby.

Co musíte mít k dispozici?

Lékaři Protonového centra musí mít dostatek podkladů pro to, aby mohli rozhodnout, zda je pro vás protonová léčba vhodná. Proto je velice důležité, abyste s sebou na vstupní vyšetření přinesli veškerou zdravotnickou dokumentaci, která se týká vašeho současného onemocnění, zejména biopsie nebo histologie. V případě, že jste v minulosti prodělali nějaké jiné onkologické onemocnění, přineste, prosím, také tyto lékařské zprávy.

Proč musím přinést lékařské zprávy?

Lékaři musí mít k dispozici dostatek podstatných údajů o vaší nemoci, aby mohli posoudit, zda je pro vás léčba vhodná. Čím dříve a čím více zdravotnické dokumentace budou mít lékaři našeho centra k dispozici, tím rychleji stanoví postup léčby a urychlí se tím i váš následný vstup do léčby.

Nemáte všechny výsledky vyšetření k dispozici?

V případě, že nemáte všechna potřebná vyšetření k dispozici, kontaktujte naše koordinátorky léčby, které vám poradí, jak dále postupovat. Některá diagnostická vyšetření jsme schopni zajistit přímo v našem centru nebo domluvit ve spolupracujících zdravotnických zařízeních.

Jak se mám objednat?

Prvním krokem je domluvit si termín vstupního konzultačního vyšetření. Máte několik možností, jak se k nám do Protonového centra objednat. Můžete se obrátit na koordinátorky léčby a rovnou si u nich rezervovat vhodný termín konzultace na telefonním čísle: +420 222 998 989. Nebo nám zašlete na sebe telefonní číslo nebo e-mail a my se vám ozveme s nabídkou termínu na vstupní konzultaci, nejpozději následující pracovní den.

Jaké kroky budou následovat?

Po vstupním vyšetření a diagnostice bude následovat pečlivé plánování léčby. Tým našich odborníků vám připraví individuální ozařovací plán uzpůsobený přesně vašim potřebám. Poté již bude probíhat samotná léčba, která je ambulantní a bez nutnosti hospitalizace. Na ozařování budete do Protonového centra docházet v přesně stanovených pracovních dnech a čase, který si můžete vybrat. Minimálně jednou týdně absolvujete konzultaci s lékařem.

V případě, že budete mít další dotazy týkající se protonové léčby, kontaktujte naše koordinátorky léčby na telefonním čísle. +420 222 998 989.

Směřujte s námi k cíli

‹ Zpět

Více informací o o souborech cookies naleznete zde