Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.

Projekt GPS

V roce 2017 jsme v Protonovém centru spustili nový projekt s názvem GPS, který má pomoci našim pacientům, aby se orientovali v této nelehké životní situaci, kdy jim byla sdělena onkologická diagnóza.

V čem spočívá projekt?

Princip projektu GPS je velice jednoduchý: pacienti, kteří již prošli protonovou léčbou, pomáhají těm pacientům, kteří se nacházejí teprve na začátku léčebného procesu. Odléčení pacienti jim předávají své vlastní rady a zkušenosti s protonovou léčbou.

Proč se projekt jmenuje GPS?

GPSka je název, se kterým přišla 34letá maminka Kristýna, naše pacientka, která ukončila protonovou léčbu v červnu 2017. Když jí lékař oznámil, že má rakovinu, chtěla znát, jaké jsou možnosti léčby, jaká metoda je nejlepší pro její diagnózu. Nespokojila se s názorem jen jednoho lékaře, neustále pro sebe hledala nový a nový směr léčby, připadala si jako taková GPSka. Toto označení se nám velice líbilo a tak paní Kristýna byla už během léčby v Protonovém centru známá pod přezdívkou GPSka.

„Před zahájením léčby mi velmi chybělo to, že jsem si nemohla promluvit s jinými ženami, které si také prošly rakovinou prsu,“ říká GPSka Kristýna.

A tak se zrodil nápad, že když už je paní Kristýna GPSkou sama pro sebe, tak by se jí mohla stát i pro ostatní. Ženy, které mají zájem o propojení s GPS, mohou psát na marketing@ptc.cz.

Velice děkujeme milé Kristýně, naší první GPSce, za její čas a pozitivní energii, kterou i po ukončení léčby věnuje dalším pacientkám.

Kristýna je první žena, kterou schválilo VZP k léčbě rakoviny prsu.

Více informací o o souborech cookies naleznete zde