Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.

Rady a informace o protonové léčbě rakoviny

Pokud jste se od vašeho lékaře dozvěděli, že máte rakovinu, kontaktujte náš Klientský servis péče o pacienty, kde se vám budeme ochotně věnovat. Koordinátorky léčby vám vysvětlí, co je to protonová léčba, pro jaké diagnózy je vhodná a odpoví na všechny vaše další otázky. S nimi si také můžete domluvit termín vstupního vyšetření, bezplatné konzultace s lékařem. Při první návštěvě Protonového centra stačí, když budete mít k dispozici výsledky biopsie nebo histologie. Uvítáme zprávu od vašeho onkologa nebo výpis ze zdravotnické dokumentace, není to ovšem podmínkou pro bezplatnou vstupní konzultaci vaší léčby. Ale čím více lékařských zpráv budou mít naši lékaři k dispozici, tím dříve mohou kompletně posoudit váš zdravotní stav a tím dřív budete moci být zařazeni do léčby.

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky o protonové léčbě rakoviny.

Udělejte první krok k léčbě rakoviny

Objednejte se k nám na bezplatnou konzultaci léčby. Naši lékaři a další specialisté Protonového centra se vám budou okamžitě věnovat, pečlivě posoudí váš zdravotní stav a doporučí vám nejvhodnější metodu léčby rakoviny.

Jak se mohu objednat?

Na bezplatné vstupní vyšetření se můžete objednat u koordinátorek léčby z oddělení Klientského servisu Protonového centra. A to buď prostřednictvím infolinky +420 222 998 989, e-mailem: pacient@ptc.cz nebo vyplněním kontaktního formuláře.

Proč je bezplatné vstupní vyšetření důležité?

Vstupní konzultační vyšetření, vstupní rozhovor s naším lékařem, je nezbytným předpokladem pro rozhodnutí o možnosti léčby v Protonovém centru. V průběhu této konzultace lékař posoudí vás současný zdravotní stav, prostuduje zdravotnickou dokumentaci a posoudí, zda je pro vás protonová léčba vhodná.

Jak dlouho vyšetření trvá?

Délka samotné konzultace, vstupního vyšetření v Protonovém centru, je přibližně 20 minut. Během vyšetření naši lékaři pečlivě posoudí váš zdravotní stav, zhodnotí, zda je vaše diagnóza vhodná pro protonovou terapii a doporučí nejvhodnější postup léčby rakoviny. Zároveň se budete moci ptát na všechno, co vás v souvislosti s protonovou léčbou zajímá.

Kam se mám obrátit, bude-li potřeba ještě další vyšetření?

Většinu dalších doplňkových vyšetření, která doporučí na základě vstupního vyšetření lékař Protonového centra, jsme schopni zajistit přímo v Protonovém centru. U ostatních vyšetření vám sjednáme termín vyšetření ve spolupracujících zdravotnických zařízeních nebo vám doporučíme, kam se můžete obrátit.

Kdy není možné protonovou léčbu podstoupit?

Léčbu rakoviny v Protonovém centru bohužel nemůžete podstoupit, jestliže vám byl implantován kardiostimulátor. Stejně tak nemůžete podstoupit protonovou léčbu rakoviny prostaty, máte-li kovové kyčelní náhrady.

Jsou nějaké diagnózy rakoviny nevhodné pro protonovou léčbu?

Bohužel protonovou terapií neléčíme následující diagnózy: CNS glioblastom IV. stupně, mozkové metastázy nebo malobuněčný karcinom plic. Protonovou terapií také neléčíme nádory těchto orgánů: kůže, krve, žlučovodu, žaludku, střeva a rectum, ledvin, močového měchýře, reprodukčních orgánů kromě varlat.

V  případě jakýchkoliv dotazů se, prosím, obraťte, na svoji koordinátorku léčby nebo nás kontaktujte na +420 222 998 989.

Více informací o o souborech cookies naleznete zde