PROTON THERAPY CENTER - Pro pacienty

Pro pacienty

Objednání a příjem pacienta

Protonové centrum můžete kontaktovat pomocí kontaktního formuláře nebo infolinky. Vámi zaslané informace nejprve posoudí odpovědný lékař. V případě vhodnosti protonové léčby s Vámi domluvíme termín první návštěvy. Na základě úvodní schůzky je určen plán léčby včetně vstupní diagnostiky. 

Informace o možnostech úhrady léčby:

Zdravotní pojišťovny všem správně indikovaným pacientům léčbu uhradí. Každý pacient může bezplatně kontaktovat centrum a zaslat dokumentaci odborníkům v PTC k posouzení. Můžete se k nám objednat na nezávazné vstupní vyšetření. Lékaři pečlivě posoudí zdravotní stav pacienta a doporučí nejvhodnější metodu léčby. V případě potřeby zpracují všechny potřebné odborné podklady potvrzující benefit protonové léčby jako součást žádosti o úhradu ze zdravotního pojištění.

Objednání je možné přes kontaktní formulář nebo na čísle 222 999 000.

Česká republika: Zákon, který platí od 1.9.2015 zařadil protonovou léčbu mezi hrazené metody léčby a to pro všechny české pacienty bez rozdílu pojišťovny.
Zda je pro Vás protonová léčba vhodná Vám sdělí lékaři PTC po konzultaci zdravotní dokumentace. Následně požádáme samostatně nebo v součinnosti s Vámi o vyjádření Komplexního onkologického centra a zašleme žádost o úhradu léčby Vaší pojišťovně.

Slovensko: Pojišťovna Dôvera uzavřela s PTC dlouhodobou smlouvu a jako klienti této pojišťovny můžete nastoupit protonovou léčbu prakticky okamžitě. Ostatní slovenské pojišťovny protonovou léčbu též hradí a my Vám rádi pomůžeme projít administrativním procesem.
 

Více: www.vozp.cz, www.ozp.cz, www.cpzp.cz, www.zpmvcr.czwww.zpskoda.cz a www.dovera.sk atd.

 

Diagnostika

Pro zajištění kvalitní léčby je nejprve nutné kvalitní zobrazení nádorového ložiska. K tomu využíváme zejména metody počítačové tomografie (CT), magnetické rezonance (MR) a pozitronové emisní tomografie v kombinaci s počítačovou tomografií (PET/CT). Naše centrum má nejnovější diagnostické vybavení společnosti GE Healthcare.

Léčebné návštěvy

Do centra docházíte na pravidelné léčebné návštěvy po dobu dvou až osmi týdnů, v některých případech je možné i jednorázové ozařování. Každá z návštěv trvá do 60 minut. Během léčby kontroluje lékař jednou týdně Váš zdravotní stav. V případě obtíží však můžete požádat o kontrolu kdykoli.

·         Ošetřující lékař je pravidelně informován o průběhu léčby a Vašem zdravotním stavu.

Na začátku jste uložen do správné a reprodukovatelné polohy. Následuje převoz pomocí automatického transportního systému do prostoru ozařovny (gantry). Samotnému ozařování předchází další ověření správné polohy. Během ozařování ležíte klidně na ozařovacím stole po dobu několika minut. Personál je stále nadosah a můžete s ním komunikovat prostřednictvím televizní obrazovky. 
 

  • Vše pro Vaše soukromí

Na vyžádání nabízíme klientům a jejich rodinným příslušníkům privátní místnost. Zde je k dispozici telefon, Wifi připojení, TV, kávovar a minibar.


Následná komunikace

 

Největší odměnou pro nás je vyléčený pacient. Pozitivní zpětná vazba a výsledky léčby jsou zásadní pro budoucnost protonové léčby a pro další boj s nádorovým onemocněním.  

Co léčíme?

Jak se objednat?

 
Váš e-mail*:

* položku je nutno vyplnit