Pražské Protonové centrum uzavřelo smlouvu s norskou národní pojišťovnou

Norské zdravotní instituce a státní nemocnice prostřednictvím svých regionálních poboček národní zdravotní pojišťovny svěřily norské onkologické pacienty do péče lékařů Protonového centra v Praze. Uzavřením čtyř individuálních smluv tím Norsko urychlilo a zjednodušilo přístup svých občanů k protonové léčbě.

Praha, 16. 12. 2016. Norští pacienti tak od ledna 2017 mají zajištěnu nejmodernější radioterapeutickou léčbu v Protonovém centru v Praze, bez zbytečné administrativy. Přesná diagnostika, kterou disponuje Protonové centrum v Praze a včasná léčba je totiž jedním ze základních úspěchů léčby onkologických onemocnění vůbec.

Při příležitosti uzavření smlouvy s norskou státní pojišťovnou navštívila Protonové centrum mimořádná
a zplnomocněná velvyslankyně Norského království paní Siri Ellen Sletner. Společně se svým doprovodem, poradcem pro komunikaci a Norské fondy panem Terje B. Englundem si prohlédla centrum, seznámila se s týmem lékařů a fyziků, měla příležitost setkat se i s pacienty. Ocenila profesionalitu českých odborníků, kteří jí seznámili s výsledky protonové léčby, a dodala: „Mám radost, že se norští pacienti budou moci léčit v nejmodernější klinice v Evropě.‘‘

„Dlouhodobé zkušenosti z klinického provozu a naše excelentní výsledky jsou důvodem, proč Norsko zvolilo pro svoje klienty  pražské Protonové centrum a to u celého spektra indikací, včetně prostaty
a nádorů prsu“, okomentoval rozhodnutí norské zdravotní pojišťovny primář PTC MUDr. Jiří Kubeš. Lékaři Protonového centra, kteří mají zkušenosti jak s fotonovou tak s protonovou terapií zároveň disponují programy, které dokáží vytvořit oba druhy ozařovacích plánů, fotonový i protonový a jako jediní mohou přesně posoudit vhodnost a výhody protonové léčby oproti běžným metodám. Norské instituce společně s norskými státními nemocnicemi tak svěřili péči o své pacienty do rukou těch nejpovolanějších.


Publikováno: 03.01. 2016

Diagnózy, které léčíme


Objednat se
loading