Tina – 25. 1. 2017

5 OTÁZEK PRO…

MUDr. Jiřího Kubeše, Ph. D., primáře Protonového centra v Praze a specialistu na léčbu rakoviny prostaty

3 Co může klient očekávat po příchodu do vašeho centra?

Ke každému pacientovi přistupujeme individuálně. Od prvotního kontaktu se o něj stará jedna manažerka klientského oddělení, která ho provede celou léčbou. Po vstupním vyšetření lékaři společně

* 1Čím je protonová léčba karcinomu prostaty výjimečná?

Protonová léčba je kromě vynikajících výsledků výjimečná především tím, že prokazatelně eliminuje vedlejší účinky, které bohužel provázejí jiné druhy léčby. V řeči čísel to například znamená, že v případě použití samotného protonového ozařování jsou sexuální funkce zachovány téměř u všech pacientů. V případě chirurgického zákroku má problémy s erekcí 75 procent pacientů, po standardním ozařování je to téměř 40 procent nemocných. Při protonové léčbě se dokážeme vyhnout močovému měchýři, a proto pacienti netrpí nechtěným samovolným únikem moči, takzvanou inkontinencí, kterou po operaci, odborně prostatetektomii, trpí až 30 procent z nich. Už jen skutečnost, že většinu pacientů s prostatou ozařujeme jen pět dnů, navíc ambulantně, je pro nemocné jistě vynikající zpráva. Klasické ozařování trvá přes čtyřicet dnů, a představuje tak pro dotyčného velikou zátěž.

* 2 Pro které pacienty je vhodná?

Jednoduše řečeno pro všechny muže bez rozdílu věku. Je to léčba hrazená zdravotními pojišťovnami a muži, kterým byl diagnostikován karcinom prostaty, se na nás mohou kdykoliv obrátit. Výjimkou jsou pouze nemocní s endoprotézou kyčle a kardiostimulátorem -ti z technických důvodů protonovým svazkem léčeni být nemohou. s fyziky připraví na základě nejmodernějších diagnostických metod podrobný ozařovací plán a následně započne samotná léčba. Po jejím ukončení pacienty zveme na pravidelná kontrolní vyšetření a výsledky léčby pečlivě vyhodnocujeme.

* 4 Jaká jsou vaše doporučení pro prevenci tohoto onemocnění?

Každý muž po padesátce by neměl váhat a preventivní vyšetření prostaty by měl absolvovat jednou ročně. Ten, kdo má mezi svými příbuznými někoho s karcinomem prostaty, by měl na vyšetření chodit už od čtyřicítky. Krevním testem se dá onemocnění zachytit včas a díky protonům léčit ambulantně pouze v pěti dnech. Analýza klinických dat všech našich pacientů prokázala 97procentní úspěšnost protonové léčby u časného stadia karcinomu prostaty s minimálními vedlejšími účinky.

* 5 Jak se k vám pacient může objednat?

Nejjednodušší cesta je zavolat na číslo 222 999 000 a domluvit si u nás termín vstupního vyšetření. Pánové mohou k objednání rovněž využít elektronický formulář na webových stránkách PTC. Na adrese ptc.cz také najdou podrobné informace o léčbě i příběhy pacientů, kteří ji již absolvovali. Těm, kteří dosud nemají svého urologa, nabízíme služby naší špičkově vybavené urologické ambulance. Pro objednání platí stejné údaje. D


Publikováno: 27.01. 2017

Diagnózy, které léčíme


Objednat se
loading