Návštěva novinářů z the Mirror

V protonovém centru v Praze se již dávno neléčí pouze čeští nebo slovenští pacienti. V posledních letech protonové centrum zaznamenalo velký nárůst pacientů ze zahraničí a to především z Velké Británie. Meziročně se počet britských pacientů zdvojnásobil.

Narůstající zájem nezůstal bez povšimnutí a britských médií a naše centrum navštívili novináři z britského deníku Mirror. Při této příležitosti protonové centrum uspořádalo prohlídku na místa, kam se člověk podívá jen při výjimečných situacích. Prohlídka obsahovala nejen ukázku technického zázemí, ale i například představení zaměstnanců, které do léčby vstupují, ale pacient je za běžného provozu nepotká. Prohlídku vedl primář protonového centra Dr. Jiří Kubeš a technickou část převzal jeden z našich předních fyziků.

Pro novináře samozřejmě nezačal den v Praze až odpolední prohlídkou. Již v ranních hodinách měli možnost popovídat si s pacienty z Anglie a poslechnout si jejich zkušenosti s léčbou. Na závěr tohoto rušného dne měli ještě možnost osobního rozhovoru s Dr. Kubešem a vedoucí pacientského úseku, který se stará o britské pacienty. Velmi nás těší narůstající zájem ze strany britské veřejnosti a novinářů, kteří přiblíží naší špičkovou péči další pacientům v Anglii, kterým můžeme u nás v České republice potencionálně zachránit život.


Publikováno: 04.12. 2017

Diagnózy, které léčíme


Objednat se
loading