Českolipská Vesna

Českolipská Vesna sdružuje nejen lidi, kteří si prošli onkologickým onemocněním, ale také jejich přátelé, kteří mají zájem o příběhy druhých, ze kterých se mohou inspirovat, předávat je dál a tím pomáhat lidem kolem. Spolek Vesna má zájem o prevenci a o informace, které se týkají léčby rakoviny. Tvoří ho převážně ženy, které už mají několik let po léčbě, ale i přesto jim není lhostejné to, jak tato nemoc propuká dál a mají zájem vědět co nejvíce informací, aby je mohly šířit dál.

Jejich přístup je ojedinělý a naprosto úžasný. Nezavírají oči před ničím. Protonové centrum oslovily pro spolupráci, která je na přátelské úrovni vyměňování si informací a povídání, předání si zpětné vazby. Kolegyně Mirka Čejková, která pracovala pro Protonové centrum jako ředitelka nadace, se za ženami vypravila přímo do České Lípy před dvěma lety. Informovala je o léčbě protonem a díky její propagaci a díky ženám, které léčbu šířily dál, se o léčbu zajímaly tři další ženy, které se v centru nakonec i léčily. Mirka Čejková pozvala ženy do centra na prohlídku. Spolek se rozrůstá a tak zájem o prohlídku Protonového centra měly i další ženy. Tentokrát jich přijelo jich celkem 29. Moc nás těší, že si udělaly čas a že mají zájem, ač se právě zde většina z nich neléčila, protonové léčbě fandí. Těší nás také, že i přesto, že v době, kdy se ženy léčily, naše centrum ještě nestálo, tak mají zájem s ním být v kontaktu a doporučovat ho dál.

Velmi rádi jsme ve spojení s tak báječnou, milou, veselou partou žen a děkujeme za jejich spolupráci a těšíme se na další setkání – ať už v centru nebo v České Lípě.
Tým Protonového centra děkuje především paní Evě Barkmanové za úžasnou myšlenku sdružovat ženy.

Eva Barkmanová, zasloužilá kantorka a dlouholetá předsedkyně Českolipské Vesny podporující pacienty s onkologickým onemocněním, je Ženou regionu pro Liberecký kraj pro rok 2015. Celý článek zde

Rozhovor s Evou Barkmanovou zde
Pozitivní vzkazy od žen zde
Článek z návštěvy Protonového centra zde


Publikováno: 12.12. 2017

Diagnózy, které léčíme


Objednat se
loading