Studenti zdravotnické školy Trutnov navštívili PTC

Těší náš, že Protonové centrum je inspirací pro zdravotnické školy, které se zajímají o moderní způsob přístupu k pacientovi a chtějí vidět na vlastní oči, jak funguje.

Tentokrát na prohlídku Protonového centra přijeli studenti z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy z Trutnova.

Studenty zajímalo nejen zázemí a způsob léčby, ale pochopitelně také to, v čem se v životě budou denně ve své praxi setkávat, což je přístup k pacientovi. K tomu se pochopitelně řadí i služby, které zdravotník může pacientovi nabídnout. Všichni jsme se shodli na tom, že tou největší službou je otevřený, lidský a laskavý přístup.

Studenti měli možnost nahlédnout do ordinací, do ozařoven, do dětské místnosti, která je nejen plná běžných hraček, ale i těch, na kterých je dětem formou hry vysvětlována léčba.

V léčbě nejde pouze léčbu samotnou, ale také způsob přístupu k pacientovi, který hraje pro jeho psychickou stránku velice důležitou roli.

O tom svědčí v prvé řadě fakt, že pro pacienta si přichází do příjemného prostředí foyer samotný lékař, který mu podá ruku a odvede si ho do ordinace na konzultaci či vyšetření. Studenti ocenili i tento způsob, který není ještě v dnešní době všude běžný.

Jsme rádi, že nejen tímto konkrétním příkladem jsme mohli být pro studenty inspirací.

Děkujeme paní profesorce Janě Trejbalové, že umožnila svým studentům tento výlet a zprostředkovala tak studentům seznámení s moderní protonovou léčbou, stejně tak již zmíněným přístupem k pacientovi.

Milým studentům přejeme hodně úspěchů v jejich studentském životě a těšíme se, že se třeba někteří z nich stanou jednou našimi kolegy.

 

Za Proton tým

Mgr. Michela Čekanová, vrchní sestra


Publikováno: 15.12. 2017

Diagnózy, které léčíme


Objednat se
loading