Informace pacientům Protonového centra týkající se šíření nákazy koronaviru (COVID-19) v ČR

7. 4. 2022 09:00

Vážení pacienti, rádi bychom vás informovali, že v Protonovém centru jsme stále připraveni poskytnout vám všechny zdravotní služby, na které jste u nás zvyklí. To znamená, stále u nás probíhají vstupní konzultace, kontroly i vyšetření MR a PET/CT.

Vzhledem k aktuální koronavirové situaci jsme pro ochranu vás pacientů i našich zaměstnanců zavedli přísná preventivní opatření. Velmi děkujeme, že je akceptujete a pomáháte nám je dodržovat. V případě dotazů nebo zájmu o absolvování kontroly distanční formou nás můžete kontaktovat na lince 222 999 000.

Odpovědi na nejčastější otázky týkající se koronaviru a provozu Protonového centra naleznete ke stažení ZDE: informace-pro-pacienty-a4.pdf (881 KB)

 informace-pro-pacienty-a4.png (1.43 MB) 

Žádáme všechny pacienty, aby se řídili pokyny zaměstnanců Protonového centra a aby do budovy nevstupovali bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo nanorouška. V případě nedodržení pokynů nebude vstup do budovy umožněn. 

  • Pro získání aktuálních informací o přijatých opatřeních v Protonovém centru se můžete s důvěrou obrátit na:
  • Dodržujte, prosím, dostatečný odstup – alespoň 2 metry - od našeho personálu a ostatních pacientů nebo osob čekajících v prostorách recepce na druhém a pátém patře.
  • Po ukončení všech zdravotních služeb, které Vám byly v PTC poskytnuty, Vás prosíme o co nejrychlejší opuštění budovy Protonového centra.
  • Pokud na sobě pozorujete jakékoli příznaky typu rýma, kašel, teplota, dušnost, zažívací potíže apod., žádáme, abyste do PTC vůbec nevstupovali, termín vstupní konzultace odložili a obrátili se na svého praktického lékaře. Pokud jste pacientem v léčbě, prosím, sdělte nám veškeré informace bez osobního kontaktu (telefon, e-mail, chat) a my Vás budeme instruovat s dalšími pokyny.
  • Přečtěte si pozorně instrukce a informace a dodržujte základní hygienická pravidla uvedená na letácích, umístěných v prostoru recepce PTC.