Informace pacientům Protonového centra týkající se šíření nákazy koronaviru (COVID-19) v ČR

10. 12. 2021 09:00

Vážení pacienti, rádi bychom vás informovali, že v Protonovém centru jsme stále připraveni poskytnout vám všechny zdravotní služby, na které jste u nás zvyklí. To znamená, stále u nás probíhají vstupní konzultace, kontroly i vyšetření MR a PET/CT.

Vzhledem k aktuální koronavirové situaci jsme pro ochranu vás pacientů i našich zaměstnanců zavedli přísná preventivní opatření. Velmi děkujeme, že je akceptujete a pomáháte nám je dodržovat. V případě dotazů nebo zájmu o absolvování kontroly distanční formou nás můžete kontaktovat na lince 222 999 000.

Odpovědi na nejčastější otázky týkající se koronaviru a provozu Protonového centra naleznete ke stažení ZDE:otazky-pro-pacienty.pdf (684 KB)

 snimek-obrazovky-2021-07-02-v-15-22-27.png (2.10 MB)

 

Žádáme všechny pacienty, aby se řídili pokyny zaměstnanců Protonového centra a aby do budovy nevstupovali bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo nanorouška. V případě nedodržení pokynů nebude vstup do budovy umožněn. 

 • Pro získání aktuálních informací o přijatých opatřeních v Protonovém centru se můžete s důvěrou obrátit na:
 • Všechny pacienty, kteří se vrátili v uplynulých 14 dnech ze zahraničí, kde pobývali déle jak 12 hodin, žádáme, aby postupovali dle aktuálního Mimořádného opatření MZ ČR (zejména podstoupení antigenního/RT-PCR testu dle rizikovosti země a dodržení karanténních opatření) a PTC o této skutečnosti informovali na výše uvedených kontaktech a domluvili si další postup.
 • Po příchodu k budově PTC zvoňte na zvonek „Recepce“. Recepční se Vás prostřednictvím Intercomu (mluvícího zařízení) zeptá na několik otázek, jejichž zodpovězení je nutné pro Váš vstup do budovy Protonového centra.
 • Na objednaná vstupní a kontrolní vyšetření docházejte s předstihem maximálně 15 minut před stanoveným termínem vyšetření.
 • Na vyšetření MR a PET/CT docházejte s předstihem max. 20 min. 
 • Všechny pacienty prosíme, aby na vyšetření a léčbu přicházeli v doprovodu maximálně 1 osoby (výjimku tvoří dětští pacienti, kteří mohou mít doprovod více osob).
 • Doprovod je ovšem možný na vstupní vyšetření pacientů. Výjimkou jsou také dětští pacienti a pacienti s tělesným či smyslovým postižením. 
 • Dodržujte, prosím, dostatečný odstup – alespoň 2 metry - od našeho personálu a ostatních pacientů nebo osob čekajících v prostorách recepce na druhém a pátém patře.
 • Pokud jste již pacientem PTC a podstupujete protonovou léčbu, přicházejte s předstihem max 10 min. Naším cílem je co největší redukce počtu osob, které jsou spolu v jednom prostoru.
 • Po ukončení všech zdravotních služeb, které Vám byly v PTC poskytnuty, Vás prosíme o co nejrychlejší opuštění budovy Protonového centra.
 • Pokud na sobě pozorujete jakékoli příznaky typu rýma, kašel, teplota, dušnost, zažívací potíže apod., žádáme, abyste do PTC vůbec nevstupovali, termín vstupní konzultace odložili a obrátili se na svého praktického lékaře. Pokud jste pacientem v léčbě, prosím, sdělte nám veškeré informace bez osobního kontaktu (telefon, e-mail, chat) a my Vás budeme instruovat s dalšími pokyny.
 • Prosíme Vás, abyste nám sdělil/a ještě před vstupem do PTC (nebo před příjezdem do PTC), pokud byl někdo ve Vašem okolí pozitivně testován na koronavirus. 
 • Pokud plánujete dovolenou v zahraničí a až následně po ní nástup do léčby do PTC, může Vám být termín nástupu do léčby posunut o 14 dní od data návratu zpět do ČR. 
 • Přečtěte si pozorně instrukce a informace a dodržujte základní hygienická pravidla uvedená na letácích, umístěných v prostoru recepce PTC.