Rizika běžné léčby, které Vám u protonu nehrozí

 Erektilní dysfunkce – impotence

S protonovou léčbou „muž zůstane mužem“! Díky přesnosti protonového paprsku je riziko impotence (erektilní dysfunkce) oproti běžným metodám léčby eliminováno. Přesnost zákroku totiž hraje nejdůležitější roli pro zachování mužské potence. Rizikovým faktorem při operaci i běžném ozařování je zásah v blízkosti nervů, jejichž porušení způsobuje erektilní dysfunkci. Protony navíc umožňují snížit nežádoucí ozáření v oblasti bulbu penisu (kořene penisu), které je jednou z příčin vzniku erektilní dysfunkce po radioterapii. Pojmem erektilní dysfunkce se označují u mužů přetrvávající potíže při dosahování a udržení erekce dostatečné pro úplný pohlavní styk. Často je, ne úplně správně, používán výraz impotence. Řešením pro zachování sexuálního života je protonová léčba.

 Inkontinence

Po protonové léčbě se nošení plen obávat nemusíte! Naopak po operaci (kompletní odstranění prostaty) až 30 % pacientů trpí samovolným únikem moči! U běžného ozařování se tato komplikace vyskytuje u 5 % pacientů. V případě protonové léčby je riziko minimalizované na pouhé 1 %. Inkontinence je nedobrovolný únik menšího množství moči, který je pro pacienta či jeho blízké a pečující společenským i hygienickým problémem. Pro aktivního muže je trvalé nošení hygienických pomůcek problémem zásadním. Pokud se chcete vyhnout plenám, řešením je protonová léčba.

 Návrat nemoci

Protony zabrání návratu rakoviny! Pochopitelně nejzávažnější obavou pacienta je, zda se může nemoc vrátit. Po operaci dochází k návratu onemocnění u 10 %, po běžném ozařování je to 8 %.  Po desítkách let zkušeností protonových center v USA a Japonsku je po protonové léčbě návrat nemoci pouze kolem 1 %. Odborný název pro návrat rakoviny je relaps, tedy opětovné známky nemoci, která nebyla bezprostředně po léčbě prokazatelná. Řešením, jak zabránit návratu nemoci, je protonová léčba.

Diagnózy, které léčíme


Objednat se
loading