Information Regarding the Spread of the Coronavirus (COVID-19) in the Czech Republic

6. 4. 2021 12:12

This patient advice is issued with the aim to reduce the risk of coronavirus (COVID-19) infection in Proton Center (PTC) patients. The Proton Center has adopted several measures and recommendations stated below that are related to the spread of the new coronavirus, the current situation and available information.

Často kladené otázky týkající se COVID-19, které si můžete stáhnout zde:

snimek-obrazovky-2021-05-18-v-15-52-04.png (1.87 MB)

 

V souvislosti se současnými opatřeními přijatými vládou České republiky od nás obdrží e-mail všichni pacienti, kteří mají naplánované vyšetření. Všem pacientům, kteří nám uvedli svou e-mailovou adresu, bude zaslán e-mail. E-mail bude obsahovat potvrzení, že pacient může cestovat do našeho centra. Pacienti, kteří se aktuálně nacházejí v České republice, obdrží e-mail nejpozději do 16:00, den před vyšetřením. Tento e-mail vám usnadní cestu k nám.

Žádáme všechny pacienty, aby dodržovali pokyny personálu Proton Therapy Center. Nevstupujte do budovy bez ochranných dýchacích prostředků (nosu, úst). Vhodným vybavením je respirátor nebo podobné zařízení (vždy bez výdechového ventilu) splňující alespoň všechny technické podmínky a požadavky na produkt, včetně účinnosti filtrace nejméně 94% podle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), které zabraňují šíření kapiček. Při nedodržení pokynů nebude vstup do budovy povolen.

Aktuální informace o akcích prováděných Protonovým terapeutickým centrem jsou k dispozici na:

Při vstupu do budovy jsou všichni pacienti požádáni, aby se řídili pokyny personálu Proton Therapy Center. Vstupte do budovy s ústy a nosem zakrytým maskou.  Do areálu PTC vždy vstupujte s maskou nebo respirátorem bez výdechového ventilu. Pokud máte respirátor s výdechovým ventilem, požádáme vás, abyste jej zakryli látkovou maskou. Pokud nebudete postupovat podle těchto pokynů, nebude vám umožněn vstup do budovy.

 • U počátečních a následných vyšetření se prosím dostavte nejdříve 15 minut před plánovaným časem vyšetření.
 • Pro vyšetření MRI a PET / CT prosím přijeďte nejdříve 30 minut předem.
 • Po příjezdu na PTC zazvonte na zvonek označený „Recepce“. Recepční vás prověří prostřednictvím interkomu (mluvícího zařízení) položením několika otázek. Vstup do budovy Protonového centra bude umožněn pouze pacientům procházejícím skríninkem.
 • Rádi bychom poprosili všechny pacienty, aby přišli na vyšetření bez doprovodu, pokud je to možné. Výjimkou jsou dětští pacienti a pacienti s tělesným nebo smyslovým postižením.
 • Pokud přijedete autem, zaměstnanec PTC vám poskytne (po prověření) tištěné dokumenty a několik formulářů informovaného souhlasu k vyplnění. Vyplňte prosím tyto dokumenty ve svém autě. Jakmile si vše přečtete a dokončíte, zavolejte na telefonní číslo uvedené ve složce.
 • Pokud přijedete městskou hromadnou dopravou, bude vám po promítání umožněn vstup do budovy. Obdržíte vytištěné dokumenty ke čtení a vyplněné formuláře informovaného souhlasu.
 • Ve vstupní hale Protonového terapeutického centra jsou pro pacienty, kteří přijeli hromadnou dopravou, připraveny tabulky s dotazníky. Budete požádáni o písemné potvrzení, že nemáte žádné známky infekce COVID-19. Po vyplnění tento dotazník odešlete recepční. Poté vám bude umožněno odebrat číslo z čekajícího systému.
 • Udržujte prosím dostatečný osobní odstup - alespoň 2 metry - od našich zaměstnanců a dalších pacientů nebo osob čekajících v recepci ve druhém a pátém patře.
 • Pokud jste již pacientem s PTC a podstupujete protonovou terapii, přijďte prosím nejdříve 10 minut předem. Naším cílem je co nejvíce snížit počet osob přítomných v jedné místnosti.
 • Po absolvování všech léčebných postupů, které vám poskytl PTC, vás žádáme, abyste co nejdříve opustili Proton Therapy Center.
 • Rádi bychom vás požádali, abyste důsledně dodržovali mimořádná opatření vydaná Ministerstvem zdravotnictví České republiky. Rozsáhlé informace o této nemoci jsou k dispozici na webových stránkách ministerstva zdravotnictví.
  Česká republika
  https://koronavirus.mzcr.cz/
 • Pokud máte jakékoli respirační příznaky nebo jakékoli dýchací potíže, zkuste odložit konzultaci nebo PTC vyšetření, pokud je to možné. Pokud jste pacientem, který již podstupuje léčbu, žádáme vás, abyste nám poskytli všechny informace bez přímého osobního kontaktu (prostřednictvím telefonu, e-mailu, chatu). Dáme vám další pokyny.
 • Pokud má někdo ve vaší oblasti pozitivní test na koronavirus, dejte nám prosím vědět před příjezdem do PTC.
 • Pokud plánujete vycestovat do zahraničí před zahájením léčby v PTC, může se první den léčby posunout o 14 dní od data vašeho návratu do České republiky.
 • Pečlivě si přečtěte pokyny a informace a dodržujte základní hygienická pravidla uvedená v letácích dostupných na recepci.