Kde a jak získat platný očkovací certifikát ke covidu-19?

23. 6. 2021 13:30

Dříve vydané certifikáty je třeba do konce června nahradit novou verzí. Od 1. července už se neuznávají.

Vážení pacienti,

od 1. července se budou uznávat v Evropské unii jen očkovací certifikáty ke covidu-19 vydané po 1. červnu. Dříve vydané certifikáty je třeba do konce června nahradit novou verzí. Od 1. června si certifikát stáhne každý, kdo prodělal onemocnění covid-19 a je v evidenci hygieny či lékaře. Opatřit si jej mohou i testovaní na přítomnost koronaviru bez závislosti na výsledku testu a také lidé po očkování proti covidu-19. A to již po podání první dávky vakcíny, tak po dokončení plného očkovacího schématu.

Certifikát si vyzvednete na portálu https://ocko.uzis.cz/. Zde vyplníte své rodné číslo a číslo občanského průkazu. Přihlášení musíte ještě potvrdit SMS zprávou.

V papírové podobě může certifikát vytisknout poskytovatel zdravotních služeb, který vakcinaci či test provedl (očkovací místo, praktický lékař, odběrové místo). Preferovaná forma certifikátu je digitální, proto doporučujeme volit první metodu získání certifikátu.

Pokud se vám nedaří váš certifikát získat, můžete se obrátit telefonicky na linku 1221 nebo písemně na covid-podpora@nakit.cz.