Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.

Novinky

prevence
20. 4. 2018

PTC se připojuje k Českému dni proti rakovině

PTC se připojuje k Českému dni proti rakovině

V letošním roce se uskuteční již 22. ročník Českého dne proti rakovině. Díky této aktivitě se každoročně vyberou miliony korun na výzkum rakoviny a zlepšení života onkologicky nemocných pacientů. Velký důraz se klade především na prevenci.

Včasná diagnostika, zachycení onemocnění v raných stádiích, nové technologie a metody zvyšují šance na úspěšné vyléčení rakoviny. Základem úspěšné léčby je přijít včas.

Například rakovina prostaty je nejčastějším onkologickým onemocněním mužů, každý rok jich onemocní až 7 000. Celková šance na vyléčení rakoviny prostaty závisí především na tom, v jakém stadiu bylo onemocnění zjištěno. Při záchytu rakoviny prostaty v časných stádiích se díky protonové léčbě vyléčí až 99 % pacientů.

U žen je nejčastější nádorové onemocnění rakovina prsu, kterým ročně v Česku onemocní zhruba 6000 žen. Jestliže je onemocnění zachyceno včas, je díky pokročilým možnostem léčby rakoviny poměrně vysoká šance na úplné uzdravení.

V rámci onkologických onemocnění má právě léčba nádorů prsu velkou úspěšnost.

Prevence je důležitá. Nezapomínejte na pravidelné preventivní prohlídky. V případě, že vám byla zjištěna rakovina, je podstatné reagovat rychle, zbytečně neváhat. Můžete se obrátit na naše odborníky, kteří posoudí váš zdravotní stav a následně určí, zda je vaše diagnóza vhodná pro Protonovou léčbu. Vstupní vyšetření je bezplatné, stačí se objednat na 222 999 000 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

20. 4. 2018 | prevence | PTC Zpět
Více informací o o souborech cookies naleznete zde